Konkurs pod patronatem ZPAF - okręg śląski
Konkurs fotograficzny - Trzy najważniejsze - luty 2013
Istotą konkursu było przedstawienie priorytetów, jakimi kierujemy się w życiu.
Przedstawienie najważniejszych rzeczy,
które dziś są dla nas istotne, które nadają sens naszemu bytowi lub według których staramy się funkcjonować na co dzień.
Co dla nas jest naprawdę ważne, a co tylko z pozoru takim się wydaje?
Sposób na przedstawienie tego tematu oczywiście mógł być bardzo bezpośredni lub symboliczny, poruszający, nawiązujący
i kojarzący, ale także mogły pojawić się elementy humorystyczne, satyryczne, prześmiewcze lub ironiczne.
Dowolność sposobu interpretacji tematu jest nieograniczona i bardzo liczymy na szeroką kreatywność wszystkich uczestników konkursu.
Wymaganiem formalnym było wykonanie tryptyku czyli 3 fotografii przedstawiających w/w tematykę.
Tryptyk fotograficzny powinien tworzyć spójną kompozycję fotograficzną.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA


<<Miłość, spełnienie i poczucie bezpieczeństwa to rzeczy bez których nie można być w życiu szczęśliwym.>> / Małgorzata Cwynar-Owsiak

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

<<życie jest jak światło, czasem zbyt ostre, a czasem niewyraźne.>> / Mariusz Chwist

<<(...)Tryptyk jest swoistym manifestem przeciwko kapitalizmowi i konsumpcjonizmowi wkraczającymi na pole, ledwo co, dyszącej fotografii w naszym zacofanym o kilka dekad kraju.>> / Karol Czerski

<<Pytanie istotne - wszystko albo nic. Pytanie, które każdy może sobie zadać w odniesieniu do czegokolwiek. Tryptyk przedstawia zdjęcia w przestrzeni kilkunastu metrów: murale oraz zwykła ściana w pobliżu tych murali.
Korespondencja dialogu w przestrzeni publicznej też może mieć znaczenie. Tryptyk przedstawia kilka miejsc: garaż, śmietnik i opuszczony dom, miejsca, któremu nadaję znaczenie - znaczenie niecodzienne. Jakie? Zgadnij sam.>> / Rafał Szuliński

<<Przystanek - Dom
miejsce, do którego wracam
bezpieczeństwo
Droga Do.
czekanie
poszukiwanie
tęsknota za tym co zostało z tyłu, za tym co jeszcze przed nami
Rodzina
bliscy
(na zdjęciu - mama)>> / Anna Wołoch
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uczestnicy prezentacji, która odbędzie się podczas wręczenia nagród i wyróżnień w Galerii Katowice:
| Wojciech Beśka |
Pajęczno |
| Anna Cepińska |
Jedlnia-Letnisko |
| Mariusz Chwist |
Osiny |
| Małgorzata Cwynar-Owsiak |
Markowa |
| Karol Czerski |
Warszawa |
| Agnieszka Daniszewska |
Krapkowice |
| Kinga Dzielecka |
Dobrzany |
| Magdalena Famuła-Walus |
Ozimek |
| Arkadiusz Fraj |
Łaziska Górne |
| Karolina Glanowska |
Sucha Beskidzka |
| Anna Jarecka |
Radom |
| Jolanta Dziuk |
Bytom |
| Monika Konopka |
Koszalin |
| Daniel Kosiński |
Białystok |
| Katarzyna Miszczyk |
Ostrów |
| Przemysław Podgórski |
Bydgoszcz |
| Agata Sykała |
Przeworsk |
| Rafał Szuliński |
Płock |
| Patryk Ślazyk |
|
| Anna Wołoch |
Katowice
|